Allahindlus!

Unenäopüüdja

7.00 

Nende kohta on palju legende.
Algse legendi järgi oli ühel Lakota hõimu vaimsel juhil kõrgel mäetipul nägemus. Nägemuses ilmutas end talle ämblikukehaga tarkuse otsija Iktomi, kes vestles vaimse juhiga pühas keeles. Vestluse ajal korjas Iktomi üles indiaanlase pajuokstest tehtud ringi, mille küljes olid suled, hobusejõhv ja helmed, ning asus võrku punuma. Iktomi rääkis indiaanlasele elutsüklitest- kuidas me alustame oma elu vastsündinuna, liigume läbi lapsepõlve täiskasvanuikka. Lõpuks jõuame vanuriikka, mil meie eest tuleb hoolitseda nagu vastsündinute eest. Sellega tsükkel lõpeb.

Iktomi rääkis, et igal eluetapil mõjutavad meid erinevad jõud, mõned head, mõned halvad. Kui sa kuulad häid jõude, juhitakse sind õigesse suunda. Kui aga kuulad halbu jõude, juhivad nad sind valesse suunda ja võivad sulle kahju teha. Ehk need jõud saavad sind aidata või sekkuda looduse harmooniasse.

Kui Iktomi oli kõnelemise lõpetanud, andis ta enda kootud võrgu indiaanlasele ja ütles: “See võrk on täiuslik ring, millel on auk keskel. Kasuta võrku aitamaks oma inimestel saavutada eesmärke, kasutades nende ideesid, unenägusid ja nägemusi. Kui sa usud võimsasse vaimu, filtreerib see võrk sinu head ideed välja ja halvad jäävad võrku kinni ega pääse sealt välja.”

Indiaanlane jagas oma nägemusi Iktomist ja tema jutustusest oma rahvale ning tänapäevalgi on paljudel indiaanlastel unenäopüüdja voodi kohal, et juhtida oma unenägusid ja nägemusi. Hea pääseb läbi keskel oleva augu magava inimeseni. Kurjus püütakse unenägudest võrku kinni, kus see kustub hommikuste päikesekiirte käes. Indiaanlased usuvad, et unenäopüüdjates peitub tuleviku võti.

Rõnga läbimõõt 7cm, pikkus rõngast sulgede tippudeni 23cm

Laost otsas

Tootekood: unenopüüdja sinine ja hall Kategooria:

Mina kasutan ühte sellist oma autos, näeb ilus välja! Aga saab kasutada magamistoas või mujal elamises.

Mõõtmed 23 × 7 cm